اینستاگرام شیرازکودک

مونته سوری قسمت سی و چهارم


فعالیتهایی برای تشخیص چپ از راست:

پوشیدن: بچه‌ها در این سنین دوست دارند مستقل رفتار کنند.پوشیدن کفش بهترین فرصت برای آموزش چپ و راست هست.اگر کودک شما قادر به تشخیص نام نوشته‌ای نیمه سمت راست و نیمه سمت چپ کفش هست، با کنار هم گذاشتن صحیح نوشته‌ها می‌تواند تشخیص دهد که هر لنگه برای کدام پا هست.
اگر کفش او نوشته‌ای نداشت، خود شما با ماژیک نام کودک‌تان را داخل کفش کف آن بنویسید.طوریکه چند کلمه اول سمت راست لنگه کفش و چند کلمه آخر سمت چپ لنگه کفش نوشته شود.اگر هنوز قادر به خواندن نیست از روش نیمه صورت خندان استفاده کنید.
هر زمانیکه در پوشاندن لباس به کودک‌تان کمک می‌کردید از سمتی که کودک شما بر آن سمت مسلط هست، شروع کنید. مثلا اگر راست دست هست، با صدای بلند بگویید: ” اول آستین دست راست را بپوش یا لنگه شلوار پای راست را پا کن…”
سعی کنید کفش‌هایی برای کودک‌تان بخرید که عکس گل یا شخصیتهای کارتونی روی آن باشد.داستانی بسازید که این شخصیت کارتونی باید رویش به بیرون باشه تا بتونه اطراف را تماشا کنه و اگر سمت داخل پا باشه آنوقت کفش را اشتباه پوشیدی.بطور معمول بچه‌ها خیلی نسبت به اشتباه پوشیدن کفش‌ حساس نیستند و اغلب والدین با این موضوع مشکل دارند.

قسمتهای بدن : خیلی از کودکان خصوصا بچه های بزرگتر نشانه‌هایی بر روی اعضای بدن و با صورت دارند.مانند خال، جای زخم… که به ادعای والدین این موضوع برای آموزش چپ و راست بسیار سودمند است زیرا بدن آنها درگیر شده و یک یادآور قدرتمند هست.

در انتها خیلی از بچه ها جهت ها و چپ و راست را در حین رانندگی والدین با گوش دادن به اسپیکر Gps یاد می‌گیرند.شنیدن عبارات معروف” 100 متر جلوتر بپیچید به راست” و امثال این مکالمات در یادگیری چپ و راست سودمند هست.
آموزش چپ از راست یک مفهوم گیج کننده‌ای هست که از سمت کودک نیاز به تمرین و صبر دارد.


📲ارسال این صفحه